Wczytuję dane...
Informacje o produkcie
Gwarancja: 2 lata
Realizacja zamówienia: 3 dni
Koszt wysyłki od: 19.00 PLN

Polana ceramiczne znajdujące się w ofercie HITZE są dekoracyjnymi elementami mającymi zastosowanie jako wyłożenie palenisk zarówno w kominkach zasilanych bioetanolem jak i urządzeniach zasilanych gazem. Ceramiczne elementy idealnie akumulują ciepło i stanowią oryginalną ozdobę będąc idealną imitacją prawdziwego drewna. Polana ceramiczne wytrzymują temperaturę ponad 1000°C i wykonywane są jedynie z naturalnych składników. 

W swojej ofercie firma HITZE posiada kilka różnych wzorów imitujących różne gatunki drewna. W zestawie klient otrzymuje komplet ozdobnych polan składający się z 5 ceramicznych elementów imitujących prawdziwe drewno. Użytkownik otrzymuje w zestawie gotowy zestaw wymagający tylko ułożenia drewienek w komorze spalania biokominka. Tego typu elementy dekoracyjne zapewniają wspaniałe wrażenia wizualne imitując swym wyglądem prawdziwe drewno. Ceramiczne polana nie ulegają zużyciu i mogę być wykorzystywane przez cały okres użytkowania biokominka, w którym zostały zainstalowane.

Instalacja elementów dekoracyjnych jest intuicyjna i może być dowolnie modyfikowana przez użytkownika zgodnie z wytycznymi zawartymi w instrukcji instalacji drewienek. Drewienka ceramiczne znajdujące się w ofercie HITZE zostały wyprodukowane z dużą dbałością o szczegóły idealnie oddając wygląd prawdziwego drewna. Sam proces wykonywania glinowo szamotowych elementów polega na wypalaniu wstępnie wykonanych elementów w temperaturach przekraczających 1000°C. Następnie na polana nanoszona jest odpowiednia powłoka lakiernicza, dzięki której drewienka ozdobne do biokominków otrzymują swoją ostateczną formę.

Jeden zestaw niezależnie od wersji idealnie dopasowany jest do zastosowania w biokominkach od HITZE. Drewno ozdobne do biokominków powinno być układane w komorze spalania w okolicach biopalnika, ale nie bezpośrednio na nim. Poprawne ułożenie polan jest warunkiem bezproblemowej pracy biokominka.

Polecamy