Wczytuję dane...
Informacje o produkcie
Gwarancja: 5 lat
Realizacja zamówienia: 2-4 tygodni
Koszt wysyłki: Wysyłka gratis!
Personalizacja produktu

Wkład kominkowy KFD Linea V 1080 3.0

Dane techniczne:

Bezpośrednia moc cieplna (moc nominalna) 15,9 [kW]
Zakres mocy grzewczej 8,0 - 18,0 [kW]
Współczynnik efektywności energetycznej
107,9 [EEI]
Sprawność użytkowa przy mocy nominalnej 80,6 [%]
Sezonowa efektywność energetyczna ogrzewania pomieszczeń 70,6 [%]
Emisja CO przy 13% O2 0,094 [%]
1168 [mg/Nm3]
Emisja pyłu przy 13% O2 26,8 [mg/Nm3]
Emisja organicznych związków gazowych przy 13% O2 103 [mg/Nm3]
Emisja tlenków azotu przy 13% O2 37 [mg/Nm3]
Przepływ masy spalin
14,5 [g/s]
Średnia temperatura spalin na króćcu wylotu spalin 241 [°C]
Minimalny ciąg kominowy 12 [Pa]
Maksymalna długość polan 60 [cm]
Wewn./zewn. średnica króćca wylotu dymu
230 / 240 [mm]
Zalecany rodzaj paliwa polana drewna liściastego
o wilgotności ≤ 20%
1. TRWAŁOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO
Zewnętrzny płaszcz wykonany jest z wysokiej jakości stali. Wewnętrzne elementy paleniska są odporne na bardzo wysokie temperatury i wykonane z wysokiej jakości szamotu, o bardzo dobrych właściwościach akumulacji ciepła – dzięki temu ciepło jest oddawane jeszcze długo po wygaśnięciu ognia w kominku. Części wnętrza paleniska podlegające zużyciu są łatwo dostępne, a ich wymiana bardzo prosta. Taka konstrukcja daje gwarancję trwałości i zapewnia bezpieczeństwo. Wkłady wyposażone są również w kasetę zabezpieczającą mechanizm podnoszenia, która zapobiega również przedostawaniu się dymu do okapu. Szyba jest wykonana z przezroczystej ceramiki odpornej na temperatury do 800°C i szoki termiczne.

2. WYŻSZA SPRAWNOŚĆ I WIĘCEJ CIEPŁA
System podwójnego spalania oraz konstrukcja deflektora spalin zostały opracowane tak, by maksymalnie zwiększyć sprawność grzewczą. Deflektor powoduje wytworzenie się zawirowań polepszających przemieszczanie się spalin z powietrzem, a tym samym osiągnięcie czystszego i wydajniejszego spalania. Dopaleniu ulegają cząsteczki, które uszłyby do komina. Efektem tego jest uzyskanie większej ilości ciepła, które pozostaje w pomieszczeniu.

3. TERMOSTATYCZNA KONTROLA OGNIA
Wkłady posiadają termostat automatycznie regulujący dopływ powietrza w zależności od temperatury paleniska. Dzięki temu automatycznie utrzymywana jest stała wydajność grzewcza. Takie rozwiązanie podnosi komfort użytkowania kominka, znacznie wydłuża czas palenia i pozwala oszczędnie gospodarować opałem.

4. KOMFORT OBSŁUGI
Precyzyjny mechanizm otwierania drzwiczek umożliwia łatwe i ciche podnoszenie i opuszczanie szyby jednym ruchem ręki. We wkładach kominkowych KFDesign można palić również przy otwartym palenisku i cieszyć się niepowtarzalną atmosferą kominka tradycyjnego. Opcjonalnie wkłady mogą być wyposażone w system elektrycznego podnoszenie drzwiczek ze zdalnym sterowaniem.

5. IDEALNY WIDOK OGNIA
Nowoczesne wzornictwo wkładów oraz drzwiczki „bez ramek” nie przesłaniają paleniska. Doskonały widok ognia podczas palenia w kominku jest zapewniony także dzięki połączeniu efektu pirolizy oraz odpowiedniego obiegu powietrza wewnątrz paleniska. Dlatego ręczne czyszczenie szyby jest potrzebne jedynie sporadycznie.

6. WYGODNY MONTAŻ
W branży kominkowej ciężar urządzenia idzie w parze z jakością. Dbając o wygodę i bezpieczeństwo pracy naszych Autoryzowanych Instalatorów, każdy wkład wyposażamy w komplet uchwytów ułatwiających przenoszenie.

7. REGULACJA WYSOKOŚCI NÓŻEK
Dzięki specjalnej konstrukcji wysokość podstawy wkładu może być w prosty sposób regulowana od 130 do 430 mm. Dodatkowo każda z nóżek wkładu KFDesign posiada system precyzyjnej regulacji, w celu zapewnienia stabilności.

8. BEZPOŚREDNIE DOPROWADZENIE POWIETRZA DO PALENISKA
Wkłady KFDesign Linea 3.0 wyposażone są w bezpośrednie doprowadzenie powietrza z zewnątrz do paleniska. Wlot można dokładnie regulować lub całkowicie zamknąć. Jest to szczególnie ważne rozwiązanie w przypadku nowoczesnego, niskoenergetycznego budownictwa.

9. PROSTA W UTRZYMANIU SZYBA
Łatwy dostęp do wewnętrznej powierzchni szyby (podczas mycia). Szyba jednym ruchem uchyla się na zawiasach, a następnie automatycznie unosi tak, aby podczas mycia nie trzeba było się schylać.

10. PRZYDATNE AKCESORIA
Komfort i bezpieczeństwo obsługi kominków z wkładami KFDesign to dla nas kwestia najwyższej rangi. Do każdego wkładu dołączamy komplet rękawic oraz ,,zimną rączkę”. Każdy wkład jest również wyposażony w specjalną szufelkę na popiół. W ten sposób korzysta się z najbardziej wydajnego systemu spalania drewna jakim jest spalanie na popiele. Jednocześnie możemy w wygodny sposób pozbyć się popiołu.

DANE TECHNICZNE

 • Wkład kominkowy: 

  Wkład powietrzny

 • Konstrukcja: 

  Stalowa

 • Kształt szyby: 

  Szyba prosta

 • Otwieranie drzwi: 

  Do góry (gilotyna)

 • Moc nominalna (kW): 

  16 kW

 • Szerokość fasady (cm): 

  70 - 80 cm

 • Sprawność cieplna (%): 

  80,6 %

 • Spełnia kryteria EKOPROJEKTU: 

  Tak

 • Przeznaczony do rekuperacji: 

  Tak

 • Rodzaj paliwa: 

  Drewno

 • Dolot powietrza: 

  Tak

 • Popielnik: 

  Tak

 • Średnica wylotu spalin (mm): 

  Fi 230/240

 • Szyba z DECOREM: 

  Tak