loadingimg

Wczytuję dane...

Logowanie za pomocą kont zewnętrznych:

KONTAKT Z EXPERTEM

KURS BITCOINA
BITBAY
NIE RÓB DYMU

Raty

Zestaw montażowy stalowy czarny do komina fi 200
Cena:285,00 PLN*
Koszt wysyłki od: 19.00 PLN
*z podatkiem 23% VAT
Płatność on-line
Rzetelna Firma

fachowe usługi

Prokonsumencki

Firma Jabo Marmi od ponad 25 lat jest liderem wśród producentów wyrobów z marmuru i granitu. Oprócz parapetów w swojej ofercie posiadają także blaty, kominki, schody wewnętrzne i zewnętrzne oraz płytki marmurowe i granitowe. W ofercie znajdziemy również ręcznie wytwarzaną mozaikę marmurową.

Dużą zaletą firmy jest fakt iż producent pozostawia nam dużą dowolność i wykonuje parapety z dowolnego materiału, w dowolnych podanych przez klienta kształtach i wymiarach.

Materiał z jakiego wytwarzane są produkty Jabo Marmi to: aglomarmur, granit i marmur. Parapety standardowe wykonywane są w najbardziej popularnych kolorach.

Aglomarmur

Jest to materiał wytworzony z odłamów skalnych (95%) połączonych ze sobą żywicą (5%). Jest odporny na działanie substancji zawierającej kwasy. Kolorystyka aglomarmuru jest porównywalna do kolorystyki granitów i marmurów.

Zastosowanie

Stosowany jest w budownictwie jako materiał którym wykańcza się posadzki wewnętrzne, kładziny ścienne, wykorzystywany jest też do produkcji blatów, lad i stopni schodowych. Szczególnie polecany jest w miejscach o średnim natężeniu ruchu oraz w miejscach mniej narażonych na działanie czynników atmosferycznych. Jest to materiał, który swoim wyglądem powoduje wrażenie luksusu.

Granit

Granit to skała zbudowana z kwarcu, skalenia potasowego i plagioklazu oraz biotytu. Zawiera między innymi magnetyt, aparyt, cyrkon. Ma najczęściej strukturę średniokrystaliczną, rzadziej grubo- lub drobnokrystaliczną, niekiedy porfirowatą. Tekstura ta jest najczęściej bezkierunkowa (bezładna), niekiedy można się dopatrzyć ukierunkowanego układu elementów na granicie. Można spotkać go w różnych barwach: szarości, niekiedy prawie białe, białoróżowe, zielone, czerwone, ciemnoszare i inne.

Zastosowanie

Granit występuje jako duże bloki skał, jest łatwym materiałem do cięcia i polerowania a ponadto odznacza się estetyką oraz wytrzymałością i kwasoodpornością. Dzięki tym właściwością najczęściej jest stosowany w budownictwie jako kamień budowlany (bloki, krawężniki, kostka, grys) i dekoracyjny (płyty okładzinowe).

Marmur

Skała jaką jest marmur powstaje w procesie przeobrażenia skał węglanowych (wapieni i dolomitów). W zależności od domieszek mineralnych Marmur może przyjąć różne barwy i wzory. Pod działaniem związków zawierających kwasy matowieje. Marmur jest kamieniem mniej odpornym na warunki atmosferyczne, ścieranie i ściskanie niż granit. Ceniony za niepowtarzalne wzornictwo i kolorystykę, dzięki którym jest szeroko aplikowany jako piękny materiał wykańczający i dekoracyjny.

Zastosowanie

Od starożytności marmur stosowany jest jako materiał budowlany, rzeźbiarski oraz architektoniczny. Obecnie wykorzystywany jest jako materiał na posadzki wewnętrzne, okładziny ścienne, blaty, lady, stopnie schodowe. Odznacza się małą nasiąkliwością, lecz niektóre minerały mogą reagować z kwasami zawartymi w atmosferze oraz produktach spożywczych. Wynikiem tego powstają trudne bądź niemożliwe do usunięcia plamy. W związku z tym nie zaleca się stosować marmuru w kuchniach lub na użycie zewnętrzne.