Wczytuję dane...
Informacje o produkcie
Gwarancja: 5 lat
Realizacja zamówienia: na zamówienie
Koszt wysyłki od: 19.00 PLN
Personalizacja produktu

SMARTFLOW - Regulator Ciągu Kominowego - stopa okrągła

Dostepna również wersja produktu ze stopą uniwersalną regulowaną , w wyszukiwarce sklepu wpisz: SMARTFLOW

Oszczędny komin dzięki regulatorowi kominowemu

Niemal wieczny, wykonany z najwyższej jakości stali nierdzewnej i kwasoodpornej. Stosowany w przewodach kominowych i wentylacyjnych o przekroju prostokątnym, okrągłym i owalnym. Produkowany w odmianach pozwalających na zastosowanie w kominach o dowolnym przekroju. Montuje się go zwykle na odcinku przyłączeniowym od kominka lub kotła do komina.Produkowany w odmianach pozwalających na zastosowanie w kominach o dowolnym przekroju.

Zaoszczędż

Nasady kominowe - co to takiego?

Regulator SMARTFLOW to nasada kominowa (inaczej nakładka kominowa), stosowana na kominy o dowolnym kształcie i przekroju. Wykonywana jest zawsze na wymiar, zgodnie z zamówieniem Klienta. To swego rodzaju ,,daszek” na komin, zakończenie komina zabezpieczające przed odwróceniem ciągu.

Nasady kominowe SMARTFLOW znajdują zastosowanie do wielu rodzajów kominów - niezależnie od rodzaju kotła, z wyjątkiem kotła kondensacyjnego. Nakładkę kominową stosujemy z powodzeniem do kanałów wentylacyjnych. Regulator SMARTFLOW uniezależnia od wpływu warunków zewnętrznych oraz optymalizuje wielkość przepływu powietrza i spalin przez komin.

Dlaczego warto kupić Regulator Ciągu Kominowego SMARTFLOW?

Regulator SMARTFLOW w ogromnej większości przypadków pozwala zniwelować negatywny wpływ czynników atmosferycznych na pracę komina, a tym samym również urządzeń grzewczych. Regulatory ciągu kominowego wyraźnie ograniczają oddziaływanie temperatury powietrza, ciśnienia atmosferycznego czy siły i kierunku wiatru, na funkcjonowanie instalacji grzewczej. Efekty są zadziwiające!

po co nasada

Nakładki na komin to czysta ekologia

Zielony komin
oszczednosc energii
Nasada kominowa to sposób na oszczędność

Nie puszczaj pieniędzy z dymem !!!

Zastanawiałeś się kiedyś, co może być przyczyną wysokich cen za ogrzewanie? Zbyt wysokie koszty ogrzewania wynikają z nadmiernego zużycia opału. Podstawowym wymogiem efektywnej pracy całego systemu grzewczego jest regulacja ciągu kominowego. Niezależnie od rodzaju wykorzystywanego opału, odpowiedni przepływ powietrza w ciągu kominowym sprawia, że komin nagrzewa się równomiernie na całej swojej długości, wyeliminowany zostaje efekt cofania spalin, a spalanie staje się niezależne od aktualnych warunków pogodowych. Powoduje to oszczędności w zużyciu paliwa sięgające w niektórych przypadkach nawet powyżej 40%! Cena, jaką płacimy za ogrzewanie, wcale nie musi być tak wysoka.

GAZ I OLEJ                       WĘGIEL I KOKS               DREWNO, PELET, SŁOMA
do 20%                              do 40%                               ponad  40%
zuzycie

smartflow 1

Jak działa nasada kominowa SMARTFLOW?

Zmienność warunków atmosferycznych jest całkowicie od nas niezależna – widać to najlepiej choćby podczas przeprowadzania zawodów w skokach narciarskich.  Wszystkie urządzenia grzewcze dla prawidłowej i bezpiecznej pracy potrzebują ściśle określonej ilości powietrza, biorącego udział w procesie spalania (ciągu kominowego), który jest generowany przez komin i inne systemy z nim współpracujące.

Ta właściwa ilość jest różna dla wielu urządzeń, jednak zawsze pozostaje ściśle określona. To oznacza, że każde odstępstwo od niej powoduje nieekonomiczną pracę urządzenia grzewczego, a sprawność określona przez producenta w praktyce pozostaje nieosiągalna dla użytkownika, ponieważ jest uzyskiwana tylko w warunkach laboratoryjnych – przy optymalnym i stałym ciągu kominowym.

Sposobem na pokonanie tych trudności jest instalacja Regulatora Ciągu Kominowego SMARTFLOW. Przy bardzo wietrznej pogodzie SMARTFLOW ogranicza siłę ciągu kominowego, natomiast już bardzo małe prędkości wiatru wystarczają, aby zamontowany Regulator wygenerował w przewodzie kominowym potrzebne podciśnienie.

how 2

Wiele urządzeń w jednym

Obecne na rynku urządzenia albo zabezpieczają komin przed zmienną pogodą, albo regulują jego ciąg, albo służą ochronie komina przed erozją. Jeszcze inne służą jako filtr zanieczyszczeń przedostających się do atmosfery. SMARTFLOW to jedyne dostępne na rynku urządzenie, które łączy wszystkie te funkcjonalności w jednym.

SMARTFLOW został zaprojektowany z uwzględnieniem praw fizyki wykorzystywanych przy nowoczesnych konstrukcjach lotniczych czy architektonicznych. Aerodynamiczna budowa nakładki na komin sprawia, że powietrze dostaje się do niego i wydostaje w kontrolowany sposób, podobnie jak odbywa się to w silnikach odrzutowych.

how 1


Uniwersalność i wygoda

Unikalna konstrukcja Regulatora SMARTFLOW powoduje, że znajduje on zastosowanie zarówno w standardowych przewodach kominowych połączonych z kotłami grzewczymi, jak i z przewodami podłączonymi do kominków domowych. Może być wykorzystywany w prywatnych domach, jednak wyjątkowo efektywnie sprawdza się też we współpracy z kotłami przemysłowymi. Niezależnie od tego, czy prowadzisz małą restaurację, czy wielką piekarnię – SMARTFLOW jest rozwiązaniem właśnie dla Ciebie.

Oprócz tego Regulator SMARTFLOW można stosować jako ujście przewodów wentylacyjnych. Nasady kominowe SMARTFLOW chronią je przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi i zapobiegają cofaniu ogrzanego lub schłodzonego powietrza do wnętrza pomieszczenia.

baner


Certyfikaty, nagrody, wyróżnienia

Przebadany i doceniony pod każdym kątem

Regulator Ciągu Kominowego SMARTFLOW, zanim został zastosowany po raz pierwszy, musiał przejść szereg skomplikowanych, wieloetapowych badań, które miały potwierdzić lub zakwestionować jego właściwości i parametry. W pracach badawczych brało udział wiele instytucji jak na przykład: Wojskowa Akademia Techniczna czy Katedra Ciepłownictwa Politechniki Białostockiej. W pracach konstrukcyjnych wskazówek udzieliła natomiast Korporacja Kominiarzy Polskich.

Nasz produkt otrzymał wszelkie wymagane certyfikaty oraz szereg nagród i wyróżnień. Został doceniony na wielu rynkach zagranicznych m.in. w Czechach, Białorusi, Słowacji, Węgrzech i USA, gdzie z powodzeniem konkuruje doskonałą jakością wykonania i wyjątkowym stosunkiem ceny do osiąganych korzyści.

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...