Wczytuję dane...
Informacje o produkcie
Gwarancja: 2 lat
Realizacja zamówienia: 48 godziny
Koszt wysyłki: Wysyłka gratis!

MBS - piec wolnostojący Hera biały
Piec wolnostojący na drewno

Moc nominalna: 7 kW
Ogrzewana powierzchnia: 35 - 70m2
Wymiary: ( szer. x wys. x głęb. ): 400 x 850 x 560 mm
Waga: 89 kg
Wymiary wizji ognia ( szer. x wys. ): 160 x 160 mm
Wymiary przestrzeni paleniskowej: ( szer. x wys. ): 200 x 200 mm
Wymiary komory spalania: ( szer. x wys. x głęb. ): 280 x 360 x 280 mm
Średnica wyjścia spalin: 120 mm ( wyjście spalin tylko z góry )
Palenisko: płyty szamotowe
Ogrzewana kubatura: 25 - 100 m2
Moc nominalna: 7 kW
Powietrze pierwotne: tak
Powietrze wtórne: nie posiada
Powietrze tercjalne: nie posiada
Wydajność: 89 %
Średnie zużycie paliwa: 0,5 - 1,8  kg/h
Średnica kanału doprowadzającego powietrze z zewnątrz.: nie posiada


Wolnostojący piec kominkowy HERA o mocy 7 kW to bardzo wydajny piec kominkowy, wykonany z wysokiej jakości stali. Piec jest w stanie ogrzać powierzchnię do 70 m2. Największą zaletą pieca jest jego cena i jakość wykonania. Zastosowana w piecu żaroodporna szyba oraz system "czysta szyba" pozwalają cieszyć się wizją ognia. Piec jest wyposażony w stalową płytę grzewczą umożliwiającą podgrzewanie potraw oraz żeliwne drzwiczki. Za stosunkowo niską cenę otrzymują Państwo certyfikowany piec wysokiej jakości. Palenisko pieca jest wyłożone szamotem, który kumuluje ciepło powstałe podczas spalania, oddając je jeszcze długo po wygaszeniu pieca. Piec produkowany jest w trzech wersjach kolorystycznych : beżowy, czarny i biały.

Dzięki przystosowaniu pieca do spalania węgla o niższej kaloryczności (np. węgiel brunatny), mamy możliwość stosowania różnego rodzaju opałów: drewno, brykiet i węgiel. Wysoka sprawność pieca (89%) oraz system „dopalania spalin”, polegającego na zastosowaniu specjalnego deflektora cofającego spaliny do komory spalania, powodują, że piec ten jest bardzo efektywnym źródłem ciepła.

Dodatkowym atutem pieca jest wyjmowany popielnik ułatwiający czyszczenie komory spalania oraz pojemna półka pod paleniskiem np. na drewno oraz żeliwny ruszt – wytrzymały na bardzo wysokie temperatury.