loadingimg

Wczytuję dane...

Logowanie za pomocą kont zewnętrznych:

KONTAKT Z EXPERTEM

KURS BITCOINA
BITBAY
NIE RÓB DYMU

Raty

Prima ME C G 13 kW
Cena:13300,00 PLN*
Wysyłka gratis!
*z podatkiem 23% VAT
Płatność on-line
Rzetelna Firma

fachowe usługi

Prokonsumencki

  •  
  • poprzedni
  • następny
  •  
ZOSIA ECO 12
KRATKI PRO
średnia: 0.0  ocen: 0
 • Producent: KRATKI PRO
 • Gwarancja: 10 lat
 • Realizacja zamówienia: 2 tygodni

3300,00 PLN*
Wysyłka gratis!
*z podatkiem 23% VAT
 • Opis produktu
 • Pliki do pobrania

Dane techniczne:

Moc nominalna (kW) - 12,0
Zakres mocy grzewczej (kW) - 6.0 - 15.5
Sprawność cieplna (%) - 83,0
Średnica wylotu spalin (mm) - 200
Przeznaczony do rekuperacji - Tak
Rodzaj paliwa - zalecane sezonowane drewno liściaste o wilgotności ≤ 20%
Waga (kg) - 194,0
Emisja CO (przy 13% O 2 ) ≤ podawana w % - 0,10
Temperatura spalin (℃) - 209
Max długość polan (cm) - 50
Zgodność z normą BlmSchV 2 - Tak
Minimalne wymagane pole czynne kratek wylotowych (cm2 ) - ≥ 900
Minimalne wymagane pole czynne kratek wlotowych (cm2) - ≥ 700
Emisja pyłków (pył) (mg/Nm3)- 22,0
Współczynnik efektywności energetycznej EEI- 109,32
Rodzaj przeszklenia - proste
Otwieranie drzwi - w lewo
Materiał wykonania - stal, żeliwo
Szerokość (cm) - 70,00
Wysokość (cm) - 84,80
Głębokość (cm) - 48,00
Dolot powietrza - Tak
Wyłożenie komory spalania - Nie
Popielnik - Tak
Ozdobna szyba typu glass - Tak

Zosia to wkład kominkowy o dużej, żeliwnej komorze spalania. Ze względu na swoją szczelność doskonale nadaje się do domów z rekuperacją. Ponadto jej parametry techniczne sprawiają, że jest to wkład spełniający wymogi Ekoprojektu.

WYGODNE UŻYTKOWANIE

Urządzenie wyposażone jest w system czystej szyby - dzięki tzw. kurtynie strumień powietrza rozprowadzany jest równomiernie, omiata szkło i ogranicza do minimum osadzanie się na nim sadzy. Pozwala to utrzymać efektowny i czysty wygląd szyby przez długi czas.

Utrzymanie wkładu w czystości jest łatwiejsze dzięki zamontowanemu dwuczęściowemu rusztowi oraz pojemnikowi, w którym gromadzi się popiół. Dodatkowo wkład posiada wyjmowany płotek, który zabezpiecza przed wypadnięciem drewna z paleniska oraz ułatwia czyszczenie kominka.
Wkład posiada podwójną płytę tylną, z łatwą możliwością demontażu wewnętrznych pleców.
Specjalna perforowana konstrukcja klamki chroni przed nadmiernym nagrzewaniem, co wpływa na wysoki komfort użytkowania kominka.

MAKSYMALNE WYKORZYSTANIE ENERGII

Wkład wyposażony jest od zewnętrznej strony w gęsto rozmieszczone radiatory. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania powierzchnia oddawania ciepła do otoczenia jest dużo większa, a jednocześnie zwiększona jest masa kominka.
Dopalanie cząstek opału następuje dzięki deflektorowi, który wydłuża drogę spalin. Proces ten podnosi również efektywność spalania oraz gwarantuje lepsze wykorzystanie energii, a tym samym minimalizuje emisję szkodliwych substancji do atmosfery.
Urządzenie posiada potrójny system dopowietrzania komory spalania, dzięki temu spalanie drewna we wkładzie jest ekologiczne, a co najważniejsze ekonomiczne.
Dostarczanie powietrza pierwotnego do wkładu odbywa się z zewnątrz, dzięki wbudowanemu króćcowi dolotu powietrza fi 125 mm. Króciec dolotu powietrza znajduje się w podłodze wkładu.
Powietrze wtórne dostarczane jest otworami znajdującymi się w tylnej ścianie paleniska tworząc tzw. system dopalania spalin. Odpowiada on za spalanie gazów i ograniczenie emisji szkodliwych substancji do środowiska. Podnosi sprawność kominka, przez co urządzenie osiągają bardzo niskie parametry emisji CO (niska emisja CO).
Urządzenie wyposażone jest w system czystej szyby - dzięki tzw. kurtynie strumień powietrza rozprowadzany jest równomiernie, omiata szkło i do minimum ogranicza osadzanie się na nim sadzy. Pozwala to utrzymać efektowny i czysty wygląd szyby przez długi czas.
Regulacja dopowietrzania komory spalania jest niezależna dla wszystkich trzech systemów, dzięki temu użytkownik ma lepszą kontrolę nad procesem spalania.

BEZPIECZEŃSTWO NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

Żeliwny front wkładu wyposażony w dekoracyjną ceramikę żaroodporną typu glass wytrzymującą temperaturę do 800°C. Zamontowane szkło posiada certyfikat jakości i bezpieczeństwa.
Gęsto rozmieszczone radiatory oraz ścianki paleniska wykonane z wysokiej jakości żeliwa o grubości 8 mm gwarantują bezpieczeństwo pracy urządzenia oraz maksymalne wykorzystanie ciepła.

EKOLOGICZNE SPALANIE

Urządzenie spełnia wymagania Ekoprojektu oraz normy BImSchV 2, wyznaczającej maksymalną emisję CO.

 
BEZPIECZEŃSTWO NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

Żeliwny front wkładu wyposażony w dekoracyjną ceramikę żaroodporną typu glass wytrzymującą temperaturę do 800°C. Zamontowane szkło posiada certyfikat jakości i bezpieczeństwa.
Gęsto rozmieszczone radiatory oraz ścianki paleniska wykonane z wysokiej jakości żeliwa o grubości 8 mm gwarantują bezpieczeństwo pracy urządzenia oraz maksymalne wykorzystanie ciepła.

 
EKOLOGICZNE SPALANIE

Dzięki swojej budowie oraz potrójnemu systemowi dopowietrzenia komory spalania wkład spełnia wymagania Ekoprojektu.
Dodatkowo szczelna komora spalania sprawia, że wkład jest idealny do domów z rekuperatorami.

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...