Wczytuję dane...
Informacje o produkcie
Gwarancja: 2 lata
Realizacja zamówienia: 2 dni
Koszt wysyłki od: 19.00 PLN
Personalizacja produktu

Sterownik do kominka z płaszczem wodnym TATAREK RT-08G BUFOR 


Urządzenie pozwala na obsługę zarówno paleniska jak i współpracujących z nim urządzeń odbierających ciepłą wodę do zasilenia instalacji grzewczej (pompy, elektrozawory). Wyznacznikiem regulacji pracy paleniska (w wersjach z możliwością obsługi przepustnicy doprowadzającej powietrze do spalania ) jest czujnik temperatury wody, jako głównego nośnika ciepła.
Wszystkie sterowniki do kominków z płaszczem wodnym marki Tatarek wyposażone są w przekaźnik beznapięciowy, który może być wykorzystany do wyłączenia/załączenia innego źródła ciepła (np. pieca gazowego) gdy kominek przejmuje funkcje grzewcze. Sterowniki posiadają również funkcję ANTY STOP zabezpieczającą pompy przed osadzaniem kamienia w okresie poza sezonem grzewczym . Urządzenia osiadajną także funkcje alarmowe, zabezpieczające instalację przed przegrzaniem wody oraz przed jej zamarzaniem.

RT-08G TATAREK BUFOR - Zestaw sterujący z wyświetlaczem graficznym do obsługi układów grzewczych zasilanych z kominka z płaszczem wodnym, z regulacją dopływu powietrza do komory spalania za pośrednictwem przepustnicy. Sterownik zapewnia automatyczną obsługę pompy ładującej BUFOR ciepłej wody, oraz rozprowadzenie ciepła za pośrednictwem pompy obiegowej do układu CO i pompy ładującej układ CWU. Posiada trzy czujniki temp. wody – 1 czujnik zasadniczy do pomiaru w płaszczu wodnym kominka, czujnik temperatury bufora, oraz czujnik  układu CWU.

Zasilanie: 230 V 50 Hz
Maksymalna moc przyłączeniowa:
3 x 250W/230V/50Hz
rodzaj obudowy: podtynkowa
Ilość czujników: 3
Temperatura pracy: 0 - 40°C
Wymiary: 148x80x55
Pobór mocy: 5 W
Design: Black Design
Czujnik temperatury: KTY81 (0...+100oC )
LVD zgodnie: PN-EN 60730-2-1:2002
Rodzaj przepustnicy: 100/120/150mm, nieuszczelnionaPolecane akcesoria dodatkowe:

  • CZUJ8
    CZUJNIK TEMPERATURY WODY W KOMINKU (0…+100°C) do regulatora: RT-08G, RT-08P, RT-08K, RT-08OS
    Zasadniczy czujnik temperatury do pomiaru wody w płaszczu wodnym kominka do regulatorów RT-08G, RT-08P, RT-08K, RT-08OS z dodatkowym zabezpieczeniem temperaturowym przewodu.
  • GŁO
    Głowica osłonowa dedykowana do czujników temperatury wody płaszcza wodnego kominka, kotła, zbiornika CWU lub buforowego. Gwint 1/2 cala