Wczytuję dane...
Informacje o produkcie
Gwarancja: 5 lat
Realizacja zamówienia: 30 dni
Koszt wysyłki: Wysyłka gratis!
Personalizacja produktu

Wkład kominkowy KFD Linea H 1050 3.0

Dane techniczne:

Bezpośrednia moc cieplna (moc nominalna) 17,5 [kW]
Zakres mocy grzewczej 8,0 - 19,0 [kW]
Współczynnik efektywności energetycznej 104,5 [EEI]
Sprawność użytkowa przy mocy nominalnej 78,3 [%]
Sezonowa efektywność energetyczna ogrzewania pomieszczeń 68,3 [%]
Emisja CO przy 13% O2 0,096 [%]
1089[mg/Nm3]
Emisja pyłu przy 13% O2 21,5 [mg/Nm3]
Emisja organicznych związków gazowych przy 13% O2 98 [mg/Nm3]
Emisja tlenków azotu przy 13% O2 31 [mg/Nm3]
Przepływ masy spalin 18,3 [g/s]
Średnia temperatura spalin na króćcu wylotu spalin 250 [°C]
Minimalny ciąg kominowy 12 [Pa]
Maksymalna długość polan 70 [cm]
Wewn./zewn. średnica króćca wylotu dymu
230 / 240 [mm]
Zalecany rodzaj paliwa polana drewna liściastego
o wilgotności ≤ 20%
1. TRWAŁOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO
Zewnętrzny płaszcz wykonany jest z wysokiej jakości stali. Wewnętrzne elementy paleniska są odporne na bardzo wysokie temperatury i wykonane z wysokiej jakości szamotu, o bardzo dobrych właściwościach akumulacji ciepła – dzięki temu ciepło jest oddawane jeszcze długo po wygaśnięciu ognia w kominku. Części wnętrza paleniska podlegające zużyciu są łatwo dostępne, a ich wymiana bardzo prosta. Taka konstrukcja daje gwarancję trwałości i zapewnia bezpieczeństwo. Wkłady wyposażone są również w kasetę zabezpieczającą mechanizm podnoszenia, która zapobiega również przedostawaniu się dymu do okapu. Szyba jest wykonana z przezroczystej ceramiki odpornej na temperatury do 800°C i szoki termiczne.

2. WYŻSZA SPRAWNOŚĆ I WIĘCEJ CIEPŁA
System podwójnego spalania oraz konstrukcja deflektora spalin zostały opracowane tak, by maksymalnie zwiększyć sprawność grzewczą. Deflektor powoduje wytworzenie się zawirowań polepszających przemieszczanie się spalin z powietrzem, a tym samym osiągnięcie czystszego i wydajniejszego spalania. Dopaleniu ulegają cząsteczki, które uszłyby do komina. Efektem tego jest uzyskanie większej ilości ciepła, które pozostaje w pomieszczeniu.

3. TERMOSTATYCZNA KONTROLA OGNIA
Wkłady posiadają termostat automatycznie regulujący dopływ powietrza w zależności od temperatury paleniska. Dzięki temu automatycznie utrzymywana jest stała wydajność grzewcza. Takie rozwiązanie podnosi komfort użytkowania kominka, znacznie wydłuża czas palenia i pozwala oszczędnie gospodarować opałem.

4. KOMFORT OBSŁUGI
Precyzyjny mechanizm otwierania drzwiczek umożliwia łatwe i ciche podnoszenie i opuszczanie szyby jednym ruchem ręki. We wkładach kominkowych KFDesign można palić również przy otwartym palenisku i cieszyć się niepowtarzalną atmosferą kominka tradycyjnego. Opcjonalnie wkłady mogą być wyposażone w system elektrycznego podnoszenie drzwiczek ze zdalnym sterowaniem.


5. IDEALNY WIDOK OGNIA
Nowoczesne wzornictwo wkładów oraz drzwiczki „bez ramek” nie przesłaniają paleniska. Doskonały widok ognia podczas palenia w kominku jest zapewniony także dzięki połączeniu efektu pirolizy oraz odpowiedniego obiegu powietrza wewnątrz paleniska. Dlatego ręczne czyszczenie szyby jest potrzebne jedynie sporadycznie.

6. WYGODNY MONTAŻ
W branży kominkowej ciężar urządzenia idzie w parze z jakością. Dbając o wygodę i bezpieczeństwo pracy naszych Autoryzowanych Instalatorów, każdy wkład wyposażamy w komplet uchwytów ułatwiających przenoszenie.

7. REGULACJA WYSOKOŚĆI NÓŻEK
Dzięki specjalnej konstrukcji wysokość podstawy wkładu może być w prosty sposób regulowana od 130 do 430 mm. Dodatkowo każda z nóżek wkładu KFDesign posiada system precyzyjnej regulacji, w celu zapewnienia stabilności.

8. BEZPOŚREDNIE DOPROWADZENIE POWIETRZA DO PALENISKA

Wkłady KFDesign Linea 3.0 wyposażone są w bezpośrednie doprowadzenie powietrza z zewnątrz do paleniska. Wlot można dokładnie regulować lub całkowicie zamknąć. Jest to szczególnie ważne rozwiązanie w przypadku nowoczesnego, niskoenergetycznego budownictwa.

9. PROSTA W UTRZYMANIU SZYBA
Łatwy dostęp do wewnętrznej powierzchni szyby (podczas mycia). Szyba jednym ruchem uchyla się na zawiasach, a następnie automatycznie unosi tak, aby podczas mycia nie trzeba było się schylać.

10. PRZYDATNE AKCESORIA

Komfort i bezpieczeństwo obsługi kominków z wkładami KFDesign to dla nas kwestia najwyższej rangi. Do każdego wkładu dołączamy komplet rękawic oraz ,,zimną rączkę”. Każdy wkład jest również wyposażony w specjalną szufelkę na popiół. W ten sposób korzysta się z najbardziej wydajnego systemu spalania drewna jakim jest spalanie na popiele. Jednocześnie możemy w wygodny sposób pozbyć się popiołu.

DANE TECHNICZNE

 • Wkład kominkowy: 

  Wkład powietrzny

 • Konstrukcja: 

  Stalowa

 • Kształt szyby: 

  Szyba prosta

 • Otwieranie drzwi: 

  Do góry (gilotyna)

 • Moc nominalna (kW): 

  17 kW

 • Szerokość fasady (cm): 

  90 - 100 cm

 • Sprawność cieplna (%): 

  78,3 %

 • Spełnia kryteria EKOPROJEKTU: 

  Tak

 • Przeznaczony do rekuperacji: 

  Tak

 • Rodzaj paliwa: 

  Drewno

 • Dolot powietrza: 

  Tak

 • Popielnik: 

  Tak

 • Średnica wylotu spalin (mm): 

  Fi 230/240

 • Szyba z DECOREM: 

  Tak