loadingimg

Wczytuję dane...

Logowanie za pomocą kont zewnętrznych:

KONTAKT Z EXPERTEM

KURS BITCOINA
BITBAY
NIE RÓB DYMU

Raty

Zestaw montażowy stalowy czarny do komina fi 200
Cena:285,00 PLN*
Koszt wysyłki od: 19.00 PLN
*z podatkiem 23% VAT
Płatność on-line
Rzetelna Firma

fachowe usługi

Prokonsumencki

Nowoczesne kominki cieszą się dużą popularnością. Jak wybrać odpowiedni kominek? Liczą się nie tylko wygląd i rozmiar. Jednym z głównych elementów jest obudowa kominka: akumulacyjna lub izolacyjna.  

Kominki z obudową izolacyjną sprawdzą się w mniejszych wnętrzach np. biurach oraz w domach, w których są małe dzieci. Wysokotemperaturowe materiały izolacyjne wyróżniają się niską przewodnością termiczną i małą akumulacją ciepła. Dzięki zastosowaniu materiału izolacyjnego pomiędzy dwoma elementami o różnych temperaturach, czyli między wkładem kominkowym a ścianą, minimalizuje przepływ ciepła. Ten rodzaj obudowy kominkowej to także dodatkowe zabezpieczenie dla dzieci przebywających w bliskiej odległości od kominka. 

Do wnętrz o dużej powierzchni najchętniej wybierane są obudowy kominkowe akumulujące ciepło. Należy pamiętać, że odpowiedni typ obudowy dobiera się do warunków panujących w danym wnętrzu, tak, by kominek najpełniej wykorzystywał ciepło ze spalanego drewna. Zastosowanie trwałych materiałów akumulacyjnych wysokiej jakości istotnie poprawia wydajność jego pracy. Dzieje się tak dlatego, że ciepło oddawane jest nie tylko przez szybę wkładu kominkowego, ale także przez jego ściany i rurę dymową. Zastosowanie akumulacyjnych płyt ogranicza utratę ciepła przez kominek. Ciepło emitowane jest poprzez promieniowanie całej powierzchni kominka, jednocześnie przez wiele godzin zostaje zachowany wysoki poziom komfortu cieplnego.

  • Sortuj według:
  • Wyświetl poproduktów
Wyświetlono produktów na stronie: 48 / 104